Wspaniały pomysł na czarno – białą kuchnię

Planując urządzenie i aranżacje kuchni, musimy zastanowić się co będzie jej motywem przewodnim. W tekście tym opiszemy kilka sposobów na czarno – białe pomieszczenie, które będzie także przyjazne i funkcjonalne. Zacznijmy od tego, że takie połączenie barw jest uznawane za bardzo nowoczesne i stanowi wspaniałe wykorzystanie kontrastu. W takim przypadku najczęściej jasną barwę wykorzystuje się do podkreślenia zabudowy kuchennej. Natomiast kolor czarny to blat i dodatki. Ewentualnie możemy dodać coś czerwonego lub złotego.

W projekcie kuchni w takich kolorach zastanówmy się także, czy chcemy mieć wyspę kuchenną. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest pozostawienie jej w kolorze czarnym, dlatego że to właśnie w niej znajduje się zabudowa kuchenna. Ściany oraz szafki możemy urządzić w kolorze białym. Płytki ścienne do kuchni również będą w takim kolorze, co pomoże zachować je w czystości. Warto pomyśleć nad tym, jakiej wielkości i formatu będą nasze kafelki. Także ich ułożenie może być istotne. W zależności od efektu, który chcemy osiągnąć, ułóżmy je horyzontalnie lub wertykalnie.

Równie ważnym elementem jest także oświetlenie do kuchni. Ciężko jest to po prostu opisać, dlatego kilka przykładów takich realizacji znajdziemy na stronie internetowej. Światło w takim pomieszczeniu może być ukierunkowane, co znacznie wpłynie na podkreślenie kontrastu. Dzięki niemu także uwidocznimy element wyróżniający się, którym może być mozaika. W kuchni pełni ona rolę ozdoby i pomoże odmienić charakter pomieszczenia.

  Drogie wycieczki all inclusive