Dobre książki, dla każdego czytelnika coś innego

Współcześnie wydaje się tyle książek, że w tej ogromnej ofercie trudno się odnaleźć. Jeszcze trudniej jest znaleźć książki wybitne, takie, które są znaczące dla wielu ludzi, a nawet przełomowe w literaturze. Dawniej pisarzom było zdecydowanie łatwiej zaistnieć na rynku literatury, a dobre książki nie ginęły w masie infantylnych, nijakich, słabych. Dobre książki wpływały na ludzi, potrafiły zmieniać ich życie, przewartościować.

O książkach się mówiło, wybitnych autorów cytowano, a literatura miała znaczący wpływ na losy świata. Te piękne czasy odeszły daleko. Złośliwi mówią, że teraz więcej osób pisze niż czyta. Niemniej dobre książki wciąż powstają i można je bez problemu odnaleźć na przykład tutaj . Jeśli jednak brak jest czasu na samodzielne poszukiwania ewentualnie lubimy korzystać z podpowiedzi innych, warto zanim kupimy konkretną książkę, przeczytać kilka recenzji, posłuchać opinii specjalistów. W tych poszukiwaniach można też opierać się na opiniach zwykłych czytelników, bo dobre książki to takie, które są odpowiedzią na nurtujące nas pytania, przynoszą odpoczynek i ukojenie.

Nie muszą otrzymać znanych nagród literackich. Każda z nich może okazać się istotna nawet dla niewielkiego grona czytelników. Literatura dlatego jest tak ważna, bo przenosi nas w świat alternatywny, gdzie wszystko może się zdarzyć. Czytając, przeżywamy swoiste katharsis, dzięki któremu nasz świat staje się inny. Jednocześnie należy pamiętać, że dobra książka dla każdego czytelnika może oznaczać co innego

  Jak powinien wyglądać pokój dziecka?