Ciemieniucha – walka ze schorzeniami skóry

Niejeden z nas miał kiedyś problemy skórne. Czasami był to łojotok, czasami sucha i wrażliwa skóra, ale to, co łączy wszystkie te schorzenia to to, że są one niesamowicie bolesne, nieprzyjemne i trudne do wyleczenia.

Ciemieniucha u dzieci charakteryzuje się tym samym, gdyż według specjalistów jest to po prostu łagodna odmiana łojotokowego zapalenia skóry. Przyczyną takiej choroby może być zbyt duża aktywność gruczołów łojowych niemowlęcia, które produkują zbyt dużą ilość sebum. Aby walczyć z tą chorobą, należy najpierw ja zlokalizować. Chory naskórek najczęściej znaleźć można na główce niemowlęcia, ale czasami jest również na szyi, czole, plecach, czy nawet w okolicach pieluszkowych. Po umiejscowieniu problemu warto wybrać się do dermatologa, gdyż to właśnie specjalistyczny lekarz powinien podjąć decyzję o leczeniu, gdy chodzi o tak małe dzieci. Jeżeli podejmiemy ją sami, możemy narazić niemowlę na niepotrzebne komplikacje po podaniu nieodpowiednich leków. Gdy lekarz dobierze odpowiednie leczenie, możemy przejść do kontry i raz na zawsze pozbyć się ciemieniuchy.

Najczęściej lekarze przepisują do stosowania: preparaty zmiękczające, nawilżające i łagodzące podrażnioną skórę główki dziecka, preparaty, które mają za zadanie zmniejszyć ryzyko namnażania się mikroorganizmów i utrzymujących prawidłową florę bakteryjną na skórze, a także substancje o działaniu złuszczającym, które usuwają chory naskórek. Więcej informacji o tej chorobie znajdziemy pod linkiem

  Sezon na alergiczny nieżyt nosa