Jak powinien wyglądać pokój dziecka?

Prawdopodobnie najważniejszą kwestią przy projektowaniu pokoju dziecięcego jest wybór koloru. Asortyment w sklepach z narzędziami jest przytłaczający i możesz nie chcieć używać klasycznego różu lub jasnoniebieskiego, ale od czego zacząć i które kolory pasują do siebie? Zasadniczo należy zastanowić się, czy w ogóle chcesz użyć subtelnego koloru, czy też chcesz, aby pokój dziecięcy był prosty i czysty, na przykład w jasnokremowej tonacji.

Aranżacje pokoju dziecięcego – co trzeba wiedzieć

Oczywiście dobór koloru i wzoru ścian ma również wpływ na malucha i należy pamiętać, że pokój dziecięcy to osobista strefa wypoczynku i zabawy dziecka, w której powinno czuć się komfortowo. Na przykład są kolory, które stymulują kreatywność lub kształty, które mają harmonijny wpływ na dzieci. Niektóre wzory ścian (np. wiele kropek w różnych kolorach) mogą również w pewnych okolicznościach wydawać się niespokojne i aktywujące.

 

Pokój dziecka inspiracje – poznaj praktyczne rozwiązania

Dzieci, szczególnie te młodsze, są pozytywnie i twórczo stymulowane odrobiną koloru w pokoju. Jeśli wszystko jest tylko szaro-białe – to może wygląda szykownie, ale nie jest to stymulujące i wydaje się raczej ponure. Aranżacja pokoju dziecięcego pokój powinna rozświetlać i rozweselać.

Nasze dzieci nie są miniaturowymi wersjami nas samych, są odrębnymi osobowościami, z własnymi zainteresowaniami i preferencjami. Podczas gdy możesz urządzić każdy pokój w domu według własnego gustu, podczas aranżacji pokoju dziecięcego należy wziąć pod uwagę życzenia małego mieszkańca. Oczywiście nie oznacza to, że musisz ciągle malować ściany, bo Twoje dziecko co kilka miesięcy chce mieć nowy kolor. Sprawdź również: Jak urządzić przytulną przestrzeń do spania w pokoju dziecięcym?

Planując aranżacje pokoju dziecięcego warto mieć na uwadze jego prywatne zamiłowania. Dziecko, które lubi malować i robić rękodzieło, powinno mieć w swoim pokoju duży, kreatywny kącik z potrzebnymi materiałami. Dziecko, które lubi przeglądać książki, dostaje przytulny kącik do przytulania, który staje się jego miejscem schronienia i odpoczynku. Małemu łobuzowi, który lubi się wyszaleć, należy zapewnić jak najwięcej przestrzeni do zabawy i możliwości wspinania się, aby pozbyć się jego energii, nawet gdy na zewnątrz szaleje burza lub nie masz czasu na plac zabaw.

  Jak założyć własny ogród, od nasion do zbiorów

 

Jeśli chodzi o kolor pokoju nie zawsze musi to być klasyka jak różowy dla dziewczynek i niebieski dla chłopców. Pomysł na pokój dziecięcy może obejmować neutralne i ciepłe kolory od beżu po brąz czy odcienie szarości w chłodnej palecie barw to ponadczasowa baza dla kolorowych dekoracji.